Počasí

Bude pofukovat mírný vítr, obloha je bez mraků, ale je možné, že se nějaké v noci objeví. Je poměrně slušné teplo. Teplota se pohybuje okolo 27°C v noci teplota klesne na 22°C
Den: Od 28.6. do 30.6.
Noc: Od 30.6. do 4.7.

Charakter světa

 :: Navigace :: Úvod

Goto down

040119

Příspěvek 

Charakter světa Empty Charakter světa
Charakter světa

Jestli tu něco nedává hned smysl, pak je to v pořádku
Charakter světa Oddl10

Magna Surrealistika leží někde. Je to zcela oddělený a nezávislý svět, charakteristický svou atmosférou, podivností, architekturou, lokacemi a obyvateli.  Doba, v níž je svět zasazen, není určena. Nedá se s jistotou říct, které století by se světu dalo přiřadit. Vlastně ani není jisté, jestli tu plyne čas, tak jak je zvykem. Možná tu je časů víc, možná méně. Je zde celá řada spekulací.

Avšak z našeho úhlu pohledu by se časově dalo toto místo zařadit ke steampunku, který je velmi promísený s fantasy středověkem.
Vedle luků, mečů, pochybných zbraní a magie tu najdete stroje vzhledově připomínající ty steampunkové, běžící jak na páru, tak i na elektřinu. Některé pohání magie samotná. Téměř všechny jsou v dezolátním stavu.
Města, která zde také najdete, jsou opět něco jiného. Architektonicky jsou řazeny mezi gotiku a secesi zároveň. Budovy jsou lehce upravené a steampunkově laděné a provedením bývají velmi složité či propletené. Většina domů je vysokých s více než jedním podlažím. Zajímavé je, že více „podlaží“ má také jedno město.
Moc kreatur tu ale nenajdete. Většinou jsou všichni roztroušení po městě. Žijí samotářsky a s některými osobami mají dokonce problémy. Obyvatelé tohoto světa nemají ponětí o tom, co je to internet, mobil. Neznají počítač ani umělou inteligenci, která i kdyby zde byla, rozhodně nebude na tak dokonalé úrovni.

Osoby v tomto světě bývají mnohdy pomatené, některé mluví z cesty nebo provádí divné věci. Často jsou nebezpeční sobě i svému okolí. Mohou být dobří i zlí. Některé kreatury prodávají nejrůznější věci, jako jsou magie, cetky a podob. Účtují si zato buď výhodné, nebo astronomické částky. 
Najdou se tu i tací, se kterými se dá mluvit. Jsou sice podivní, ale rozhodně nepletou slova nesmyslně přes sebe a v rámci celého světa se chovají normálně.

Krajina je různorodá, jsou tu kopce, hory, nížiny. Zkrátka to, co byste od normální krajiny čekali. Svět je velice rozmanitý, co se flory i fauny týče. Někdy zde najdete podivuhodné kamenné útvary připomínající korály. Jindy stromy, co rostou do spirály, nebo jsou jejich větve ověnčeny cingrlátky, řetízky, zrcátky, dokonce příbory. Nikdo neví, kdo je takto ozdobil. Ale takto zdobené nejsou jen stromy. Klidně to může být provazový most, nebo dokonce celý dům.
Takové to záležitosti jsou v Magně celkem běžné.
Existují tu místa ještě divnější, než jiná. To by nikoho nemělo překvapovat. Tato místa tvoří jakýsi pás a nazývají se Podivno. Tato oblast je oddělena od zbytku světa tokem Času. Přes tuto řeku vede série mostů, které cestujícího bezpečně dopraví na druhou stranu.
Není úplně jisté, co dělá Podivno Podivnem. Možná to je tím, že se tam dějí různé nezvyklosti častěji, že jindy nebo tím, že Podivno není úplně tak prozkoumané. Tato část světa má spoustu záhad k vyřešení, stejně jako mnoho míst, která čekají, až je někdo objeví. Traduje se, že je zde jedno nebo dokonce více sídel bohů. To může být důsledek toho, že jde zde cítit podivná a celkem dost silná magická síla.

Charakter světa Oddl10
Maldur
Maldur
Hlavní administrátor


Návrat nahoru Goto down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: Navigace :: Úvod

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru